Skocz do treści

Grzejniki – kiedyś chcieliśmy ukrywać, dziś to małe dzieła sztuki!

Czasy kiedy grzejniki ukrywaliśmy pod oknem, zasłoną czy zabudową już minęły. Dostępne na rynku grzejniki dekoracyjne zajmują honorowe miejsca w łazienkach, stanowią integralną część wystroju salonu, oraz zdobią hole i kuchnie w naszych domach. Po za tym, że wyglądają efektownie są dużo bardziej wydajne i oszczędne od swoich klasycznych poprzedników. Dzisiejsza grzejniki wyposażane są w coraz to bardziej zaawansowaną technologię. 

Grzejnikowa różnorodność

Grzejniki są bardzo istotnym elementem wystroju wnętrz, dlatego też architekci wnętrz dobierają odpowiedni styl, kolor oraz kształt do każdego pomieszczenia z ogromną starannością. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych form, kształtów i nie oczywistych rozwiązań, co spowodowało, że grzejniki przestały być banalnym obowiązkowym, czasem szpecącym pomieszczenie elementem. 

Grzejniki przy wysokich i niskich oknach

Projektowanie wnętrz polega na dobraniu odpowiedniego wizualnie elementu, który nie straci przy tym swojej funkcjonalności. Z tego powodu istotną funkcja jest możliwość tworzenia dekoracyjnych grzejników o różnych wymiarach. Wąska, ale wysoka płyta doskonale sprawdzi się umieszczona przy oknie na całej wysokości pomieszczenia. Te same wymiary, ale w odwrotnej konfiguracji doskonale sprawdzą się pod krótszymi oknami. W ofertach producentów często wzory i kolory konkretnych grzejników dostępne są w różnych rozmiarach, tak aby każdy, nawet najbardziej wymagający klient mógł znaleźć rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. 

Estetyczność i innowacyjność

Bardzo estetycznych nowoczesnych grzejników nie tylko nie trzeba zasłaniać, czasem trzeba je traktować jak ozdobne, graficzne elementy aranżacji pomieszczenia. Współczesne technologiczne grzejniki są elementami tak zwanego inteligentnego domu. Istniej możliwość sterowania nimi zdalnie, poprzez aplikację mobilną, co pozwala na oszczędność energii. Na rynku dostępne są również wersje luksusowe grzejników, które nie tylko posiadają dekoracyjną formę, ale są dodatkowo podkreślane poprzez delikatne podświetlenie przy pomocy LED. Takie rozwiązanie pozwala zmieniać światło  w pomieszczeniu poprzez manewrowanie kolorami podświetlenia. 

Grzejniki płytowe i kolumnowe

W śród modeli dekoracyjnych możemy wyróżnić dwa najbardziej powszechne. Są to grzejniki płytowe, które promieniują ciepłem oddawanym przez przednią płytę nagrzewaną przy pomocy konwektorów. Grzejniki kolumnowe, które stanowią bardzie nowoczesny odpowiednik dobrze wszystkim znanych grzejników żeberkowych. Projektanci wnętrz prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań na przykład poprzez łączenie różnych materiałów i faktur. 

Funkcjonalne i piękne

Stosowane rozwiązania w nowoczesnych projektach są tak oryginalne, że czasem ciężko jest stwierdzić tylko przy pomocy wzroku, czy jest to element dekoracyjny, czy pełni on jakąś dodatkową funkcję. Śmiało można stwierdzić, że nowoczesne systemy grzewcze są małymi dziełami sztuki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *