Skocz do treści

Mieszkanie idealnie uporządkowane

Własne mieszkanie to azyl, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu i w którym spędzamy znaczną część naszego czasu. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, aby było one estetycznie urządzone, komfortowe i przytulne tak, abyśmy zarówno my, jak i nasi goście czuli się w nim bardzo dobrze. Nierzadko podejmujemy decyzję o tym, aby architekt wnętrz pomógł nam w zorganizowaniu przestrzeni tak, by uzyskać rozwiązania najbardziej optymalne i korzystne. Na co szczególnie zwracać uwagę?

Estetyka i funkcjonalność

Walory estetyczne nieruchomości to ważna kwestia i nie należy jej pomijać. Musimy jednak pamiętać także o drugim, równie ważnym aspekcie, którym jest funkcjonalność. Mieszkanie piękne niczym z katalogu nie będzie wzbudzało naszych ciepłych uczuć, jeśli nie będzie nam się wygodnie w nim żyło. Aby tak się stało, musimy upewnić się, że projektowanie wnętrz naszego lokum uwzględniło jego eksploatację. Utrzymanie mieszkania w czystości jest bowiem prawdziwą podstawą, którą pewne niewłaściwe działania mogą nam zauważalnie utrudnić.

Proste rozwiązania kluczem do sukcesu

Architekt wnętrz radzi, iż bardzo rozsądnym podejściem jest kupowanie mebli, które posiadają większość zabudowanych półek. Dzięki temu wszelkie przedmioty, takie jak kolekcja książek w salonie czy szereg pojemników z przyprawami w kuchni, nie będą gromadziły na sobie takich ilości kurzu, a wciąż będziemy mieli do nich łatwy dostęp. Takie meble sprawiają również wrażenie większego ładu i znakomitej organizacji w pomieszczeniach. Warto rozważyć również rezygnację z dużych dywanów i wykładzin, w przypadku których nietrudno o plamy i zabrudzenia, a których czyszczenie wymaga sporo zachodu. Dużo prościej będzie zastąpić je niewielkimi dywanikami, które będą pełnić rolę wygodnej ozdoby i które z łatwością przełożymy, gdy będziemy chcieli umyć podłogę. Poszukując odpowiedniej farby, zdecydujmy się na te specjalnego rodzaju, które są odporne na powstawanie zacieków, intensywne szorowanie lub ślady mazaków czy długopisów. Pozwoli nam to uniknąć konieczności częstego malowania, a czystość uzyskamy już po kilku przetarciach powierzchni ścian.

Czysto i przyjemnie

Czyste i uporządkowane mieszkanie jest równoznaczne z zadowoleniem jego właścicieli, a także poczuciem posiadania kontroli i spokoju. Jeśli we właściwy sposób podejdziemy do jego projektowania i wdrożymy pewne proste, a zarazem efektowne, rozwiązania, utrzymanie ładu w nieruchomości nie będzie wiązało się z wysiłkiem i długimi godzinami poświęconymi na porządki. Wystarczy wszystko rozsądnie zaplanować bądź poprosić o pomoc projektanta wnętrz, który z pewnością udzieli profesjonalnych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *