Skocz do treści

Płytki do salonu – w połysku czy macie?

Odpowiedni wybór płytek do salonu pozytywnie wpływa na jego wystrój. Płytki matowe są stonowane i praktyczne – nie widać na nich zanieczyszczeń. Z kolei płytki w połysku nadają ciekawego wyglądu i odbijają światło. Które sprawdzą się lepiej w salonie?

Wystrój i metraż salonu

Wybierając płytki do salonu, musimy zwrócić uwagę na jego metraż. Matowe płytki nie odbijają światła, a co za tym idzie – optycznie zmniejszają pomieszczenie. Płytki błyszczące w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, sprawiają, że salon wydaje się jaśniejszy, przestronniejszy i po prostu większy. Jeśli więc posiadamy niewielki salon, warto rozważyć wybór płytek w połysku. W przypadku większego salonu, nie ma to aż takiego znaczenia.

Ważny jest również wystrój naszego salonu. Jeśli posiadamy wiele ozdób, kolorowych poduszek, świeczek i kwiatów, powinniśmy zdecydować się na matowe płytki, które mają bardziej stonowany charakter. Błyszczące kafle mogą po prostu do takiego salonu nie pasować. W odpowiednim dopasowaniu płytek do wystroju może pomóc osoba, jaką jest projektant wnętrz. Urządzenie domu czy mieszkania najlepiej jest zostawić profesjonalistom – oczywiście jeśli mamy taką możliwość.

Regularne sprzątanie

Przy wyborze płytek do salonu, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd. Decydując się na błyszczące płytki, będziemy musieli liczyć się z ich częstym przecieraniem – bardzo łatwo zauważyć na nich zacieki i smugi. Płytki matowe choć są bardziej podatne na zarysowania, nie uwydatniają zanieczyszczeń tak, jak robi to połysk. Warto tutaj zrobić sobie rachunek sumienia i dobrze się zastanowić, czy będziemy regularnie sprzątać i utrzymywać płytki w czystości, dzięki temu nasz wybór będzie bardziej świadomy i dopasowany do naszego charakteru. 

Połączenie matu z połyskiem

Projektowanie wnętrza naszego salonumożna albo komuś zlecić, albo zabrać się za nie samodzielnie. W tej dziedzinie jedyne co nas ogranicza, to nasza własna wyobraźnia i kreatywność. Jeśli nie potrafimy wybrać pomiędzy matem a połyskiem, powinniśmy wziąć pod uwagę połączenie tych dwóch typów płytek. Efekt może być naprawdę powalający! Możliwe jest zastosowanie dowolnej konfiguracji – zarówno przemieszanie tych dwóch typów płytek na tej samej powierzchni, jak i umieszczenie jednego typu na ścianie, a drugiego na podłodze.

Płytki do salonu – wybierz świadomie

Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym do produkcji płytek, możemy zakupić wysokiej jakości płytki matowe, jak i błyszczące. Wystarczy tak naprawdę wykazać się odrobiną kreatywności, aby osiągnąć niebanalny efekt i cieszyć się solidną, praktyczną powierzchnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *